Marmara Yelken Kulübü
1958


Sportif Faaliyetler
Kurumsal Bilgiler
  Kulübümüzden :
Hoşgeldin 2017

Marmara Yelken Kulübü 2017 yılbaşı gecesinde sizler için dopdolu bir yeni yıl programı hazırladı…

Zengin yılbaşı programının yanı sıra yılbaşı menümüzde siz değerli üyelerimiz için özenle seçildi.

2017 Yılbaşı gecesinde Marmara Yelken Kulübünde birlikte olmak dileğiyle…

Neden MYK ?
Çünkü; biz geleceğe güvenle bakıyoruz.

Denizin, özellikle de yelken sporunun; insanlara mücadele gücü, planlama, isabetli ve süratli karar alma, özgüven gibi birçok özellik kazandırdığını biliyoruz!

Bu nitelikler yaşamın her aşamasında başarının temelini oluşturur. İşte biz, yelken sporunun tüm bu artıları ile hayata bire bir adapte edilebilecek direnci sağlıyoruz!

Marmara Yelken Kulübü, bu misyon doğrultusunda tecrübeli eğitmenleri ve milli takıma yetiştirdiği sporcularıyla yelken camiasının en güçlü kadrolarından birine sahiptir.

Siz de, denize yüzünüzü dönmek istiyorsanız gelin, bu rüzgara bizimle kapılın.

Marmara Yelken Kulübü Yelken Eğitim programları TUYEP, Türkiye Yelken Federasyonu ulusal eğitim programı müfredatına uygun olarak yapılmıştır.

Eğitimlerimiz 12 ay boyunca Yaz&Kış Okulu ve Yetişkin Eğitimleri olarak devam etmektedir.
Üyelerimize Özel İndirim Başladı
Değerli Üyelerimiz,

Uzun yıllar Restaurant hizmeti veren Vesta firması ile çalışmalarımız devam etmektedir.Özellikle son Divan Kurulu toplantımızda görüşülen konular ele alınarak istenilen düzeye ulaştırılmıştır. Kontrolümüzden geçerek onaylanan Menü listesindeki fiyatlar geçerli olup hiç bir ilave yapılmayacaktır. Sadece üyelerimizin yararlanacağı bir ilki sizlere sunmak istiyoruz.

ÜYELERE LİSTE FİYATLARINDAN %10 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.

Hemen belirtmeliyizki Kulübümüze ÜYE OLMAYAN GİREMEZ kuralımız en disiplinli şekilde uygulanacaktır. Ancak Üye Misafiri, Kamu Yararına Çalışan Dernekler, Yardım Kuruluşları vs. Üye ve Yönetim izni ile giriş yapabilmektedir. Bu tür girişlerde İNDİRİM UYGULANMAYACAKTIR.

Değerli Üyelerimiz, Üye Giriş Kartınız yoksa veya eski ise mutlaka bilgi güncellemesi ve 1 adet fotoğrafınız ile müracaatınızı yapınız. Yeni üye kartınız yanınızda değilse İNDİRİM alamayabilirsiniz. Misafirleriniz beraberinizde değilse mutlaka telefon ile gelecek kişilerin isimlerini yazdırınız. Telefon veya bizzat bildirim yapılmamışsa misafiriniz yorulabilir.İNDİRİM sadece ÜYENİN bizzat ödemesi durumunda geçerlidir. Müşterek ödemelerde misafiriniz normal liste fiyatları üzerinden ödeme yapacaktır.

Kurallara uyarak ÜYELİK FARKINI yaşayalım.

İNDİRİM, Brunc, Özel Menü uygulama günleri veya Toplu anlaşmalı yemekler için geçerli değildir.

ÖZETLE;
1- Mevcut fiyatlarımız kontrol edilerek indirime gidilmiştir,
2- %10 Garsoniye kaldırılmıştır,
3- ÜYEMİZE %10 İNDİRİM UYGULAMASI GETİRİLMİŞTİR.

Bilgilerinize sunarız.

MYK Yönetim Kurulu
Misyon ve Vizyonumuz
1958 yılında kurulmuş olan ve 2014 yılında 56. yılını kutlayan Marmara Yelken Kulübümüz, TYF Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde, bir yelken ihtisas kulübüdür.

Kulübümüz kuruluşundan bu yana birçok milli sporcuyu ve başarıyı bünyesinde barındırmış, Balkan Şampiyonası, Laser Avrupa Şampiyonası, T.C.Cumhurbaşkanlığı Yelken Kupası, Başbakanlık Yelken Kupası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Yelken Kupaları, Türkiye Şampiyonası, Piri Reis Kupası, Bosphorus Cup Yat Yarışları, Donanma Kupası ve Farr 40 gibi birçok ulusal ve uluslararası yelken yarışlarının organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiş ve de ev sahipliği yapmıştır.

Misyonumuz; yelken sporuna hizmettir. Tüzüğümüzde belirttiğimiz gibi, yelken sporunun özendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; sporcu yetiştirmek, kurslar düzenlemek, yarışlar düzenleyip ev sahipliği yapmak, eğitime destek amacı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi ve manevi destekte bulunmak ve de bu amaçlar doğrultusunda finansman kaynağı sağlamak için sponsorlarla iş birliği yapmaktır. 

Daha önceki yıllarda olduğu gibi sayısız başarılara imza atan yelkencilerimizle birlikte... 2013 yılında; Türkiye, Balkan ve Avrupa Şampiyonalarına katılan tüm sporcularımızla, gurur duyuyoruz.

Üyelerimiz arasındaki maddi ve manevi dayanışmayı arttırarak, sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek amacıyla da, eşsiz manzarası ve kendine has mimarisiyle Caddebostan sahilinde yer alan, üyelerimizin kendi yuvaları gibi gördüğü, günün her saatini keyifle geçirdikleri, birbirlerini görmek için buluştukları, misafirlerini ağırladıkları, yemeklerini yedikleri ve özel günlerini kutladıkları kulüp lokalimizi; bakımlı, iyi durumda tutmak ve yenilikler yaparak geliştirmek de Vizyonlarımız arasında yer alıyor...
Dernek sosyal tesisinin mülkiyetinin, dernekten bağımsız bir tüzel kişilik uhdesinde olması amacıyla, dernek üyelerinin aynı zamanda şirket hissedarı olması sağlanarak 1965 yılında kurulan Sporturist Su Sporları ve Turizm Ticaret A.Ş. ile her konuda tam uyum içerisinde çalışmaktayız. İki kurum birlikte çalışarak, üyelerimizin kulübümüzden daha güzel yararlanmaları için düzenlemeler ve ilaveler yaparak, tesisimizi geliştiriyoruz. 

Geleceğe güvenle bakıyoruz. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde, denizin insana neler kazandırdığını anlatmak istiyoruz. Denizin, özellikle de yelken sporunun; insanlara mücadele gücü, planlama, isabetli ve süratli karar alma, özgüven gibi birçok özellikler kazandırdığını çevremizdeki tüm insanlara anlatmak istiyoruz.
  Son Fotoğraf Albümleri :   ( Tum arşivimiz. )